NASZA HISTORIA

POZNAJ HISTORIĘ NASZEGO SUKCESU
TWÓRCY ECOPERLA

Marka Ecoperla ma ojczyste korzenie. To inicjatywa, za którą stoi polska firma, działająca na rynku uzdatniania wody od wielu lat – Klarsan. Przedsiębiorstwo rozwija się nieustannie, jednak wartości pozostają te same.

DOŚWIADCZENIE

Aby tworzyć wydajne i solidne systemy uzdatniania wody, niezbędne jest doświadczenie, dlatego firma Klarsan stawia na wykwalifikowaną kadrę.

PROFESJONALIZM

Podczas codziennej pracy najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej sprawy i oddanie się jej w stu procentach. Wszystko, by sprostać oczekiwaniom.

ROZWÓJ

Klarsan stale szuka nowych rozwiązań. Cały czas wprowadza nowoczesne technologie i produkty na bazie wysokich jakościowo komponentów.

WSPÓŁPRACA

Współpraca jest kluczem do sukcesu na każdej płaszczyźnie. Dotyczy tworzenia nowych projektów, działań wewnętrznych, kontaktu z dystrybutorami oraz Klientami.

blank

DROGA ROZWOJU MARKI

01. O FIRMIE KLARSAN

Klarsan, z główną siedzibą w Łodzi, to polska firma z wieloletnim doświadczeniem, która powstała w roku 2007. Już wtedy stanowiła doskonałą odpowiedź na stale rosnące potrzeby związane z poprawą jakości wody zarówno u klientów indywidualnych, jak również różnych sektorów działalności, w tym przemysłu. Mimo już kilkunastu lat działania na rynku, historia sięga znacznie wcześniejszych czasów. Właściciel i założyciel wraz ze swoją rodziną jest związany z branżą uzdatniania wody o wiele dłużej. Pasja stała się sposobem na życie, a sam Klarsan rodzinną firmą z tradycjami.

Obecnie firma Klarsan zajmuje się przygotowaniem wody do celów: przemysłowych, rekreacyjnych, medycznych, jak też socjalno-bytowych. Usługi świadczone w zakresie wdrażania technologii uzdatniania wody są kompleksowe i obejmują: wstępny wywiad oraz analizę wody, konsultacje, projekt stacji uzdatniania wody, montaż oraz serwis. Dodatkowo w przypadku zakładów przemysłowych, na życzenie zleceniodawcy, przeprowadzane są szkolenia pracowników w zakresie obsługi stacji uzdatniania wody.

Klarsan dysponuje własnym laboratorium, w którym przeprowadzane są analizy wody. Profesjonalna aparatura oraz wykwalifikowana kadra to gwarancja uzyskania precyzyjnych pomiarów. Oprócz badania składu wody realizowane są również testy obciążeniowe, które pozwalają na staranne dopasowanie technologii uzdatniania wody do tej, pochodzącej z konkretnego ujęcia.

Dobór urządzeń odbywa się w oparciu o dokładne obliczenia i szczegółowo opracowane projekty, które obejmują między innymi: rozmieszczenie stacji uzdatniania wody oraz rurociągów, zbiorników, automatyki, systemów bezpieczeństwa, aparatury kontrolno-pomiarowej.

Wieloletnie doświadczenie, znajomość specyfiki rynku, wykwalifikowani pracownicy, stałe poszukiwania nowych rozwiązań i wprowadzanie tych najbardziej wydajnych oraz systematyczne poszerzanie oferty produktowej to cechy, które sprawiają, że tak wiele firm i klientów indywidualnych zdecydowało się zaufać przedsiębiorstwu. Klarsan współpracuje z liderami branży uzdatniania wody z całego świata, w tym z amerykańskim przedsiębiorstwem Clack, czy włoskim Atlas Filtri.

Klarsan oferuje swoje usługi na terenie całego kraju, a główna siedziba i magazyny w centrum Polski, pozwalają na szybkie oraz efektywne działania.

02. ROZWIĄZANIA DO DOMU I DO PRZEMYSŁU

W początkowej fazie swojej działalności firma Klarsan oferowała gotowe rozwiązania przeznaczone do poprawy jakości wody w gospodarstwach domowych. Z czasem możliwości kadrowe oraz finansowe pozwoliły na podejmowanie nowych wyzwań i rozszerzenie działalności o ofertę dedykowaną między innymi: przemysłowi, sektorowi medycznemu, HoReCa, rolnictwu.

Klarsan szybko podjął współpracę z pionierami światowego rynku uzdatniania wody, chcąc zaoferować swoim Klientom produkty najwyższej jakości. Obecność każdego rozwiązania, które znalazło się w ofercie, poprzedzały liczne testy i badania, mające na celu wybór solidnych i efektywnych metod – zdecydowanie tych najlepszych.

Działalność jest stale poszerzana nie tylko o nowe rodzaje komponentów i urządzeń. Istotną gałąź, którą zajmuje się Klarsan, stanowi kondycjonowanie wody. Oferta stacji uzdatniania wody została uzupełniona o niezbędne w wielu zastosowaniach przemysłowych środki chemiczne, jak: antyskalanty, biocydy, inhibitory korozji oraz inne preparaty, mające na celu utrzymanie instalacji, przez które przepływa woda w należytym stanie.

Rozrastające się zaplecze kadrowe, magazynowe, finansowe oraz coraz szersze grono zadowolonych zleceniodawców spowodowało deklarację chęci współpracy ze strony wielu firm.

03. DOSTOSOWANIE OFERTY DO POTRZEB RYNKU

Stale zdobywane doświadczenia i coraz większa ilość realizacji szybko zweryfikowały różnorodność potrzeb odbiorców. Przemysł ma zupełnie inne wymagania niż klienci indywidualni. W obu przypadkach niezbędne jest różne podejście oraz podjęcie dopasowanych działań.

Przemysł wymaga stacji uzdatniania wody doskonale dostosowanych do indywidualnych potrzeb i jakości wody. Każde zlecenie to projekt uszyty na miarę, z odpowiednio dobranymi metodami uzdatniania i wydajnością.

Wśród użytkowników domowych stacji uzdatniania wody inżynierowie zauważyli pewne schematy, powtarzające się problemy i sposobność zastosowania zbliżonych rozwiązań. Dostrzeżono możliwość usystematyzowania oferty.

Pojawił się pomysł rozdzielenia tych dwóch gałęzi działalności. W taki sposób powstała marka Klarsan, obejmująca rozwiązania do zastosowania w przemyśle, w tym: przemysłowe systemy odwróconej osmozy, korektę chemiczną wody, systemy demineralizacji wody, przemysłowe zmiękczacze wody, przemysłowe odżelaziacze wody, przemysłowe lampy bakteriobójcze, etc. Rozwiązania do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych to doskonale już znana marka Ecoperla. Ten rozdział oraz dokładna selekcja pozwalają na precyzyjny, wygodny i prosty proces doboru stacji uzdatniania wody dla firm i indywidualnych użytkowników. 

04. ECOPERLA – ODPOWIEDŹ NA OCZEKIWANIA

Do tej pory na polskim rynku uzdatniania wody można było znaleźć różne rozwiązania związane z poprawą jej parametrów w domach odbiorców czerpiących wodę z sieci wodociągowej, jak też własnego ujęcia. Popularność stale wzrasta, podobnie jak świadomość dotycząca problemów z jakością wody i chęcią zapewnienia sobie jak największego komfortu jej użytkowania.

Podczas pracy inżynierowie zauważyli niechęć ludzi do stacji uzdatniania wody, wynikającą z niezrozumienia procesu działania. Firma Klarsan postanowiła to zmienić i zapewnić produkty, które będą wydajne, wygodne w użytkowaniu, ekonomiczne oraz nowoczesne. Właśnie to jest ideą marki Ecoperla.

Produkty do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych marki Ecoperla odpowiadają na najczęstsze potrzeby i problemy, z jakimi zmagają się użytkownicy wody. Oferta obejmuje dokładnie wyselekcjonowane rozmiary urządzeń, wydajności, trwałe komponenty. Marka Ecoperla stanowi doskonałe uzupełnienie dotychczasowej luki w branży uzdatniania wody, a proponowane rozwiązania są ekskluzywne, dobrze wykonane i dostępne w przystępnych cenach. Ecoperla to jednak nie tylko urządzenia, ale również wiedza merytoryczna na ich temat przekazana w atrakcyjny sposób w video dostępnym na oficjalnym kanale marki Ecoperla na YouTube.